| Anonima0428 a întrebat:

Ieri dimineata am observat ca aveam niste pete rosu-maronii pe chilot, insa nu am avut dureri de burta. Se poate ca ciclu sa vina fara dureri de burta? Tin sa mentionez ca am 13 ani si nu mi-a venit inca ciclu. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima menstruatie este insotita foarte rar de dureri de burta, in general fetele nu au nici o neplacere in afara de sangerare. Deci tu te incadrezi in regula.

| JustaLittle a răspuns:

Nu este neaparat ca menstruatia sa vina impreuna cu dureri de burta/dureri de cap etc. Si ai fi foarte norocoasa daca si de acum incolo ar fi la fel ( fara dureri). Spune-i mamei tale ca trebuie sa vorbiti despre menstruatie happy