| salamior a întrebat:

marti m-am opeat de apendicita. Nu am mancat cine stie ce, mai mult ceai si iaurt. Treaba mare nu am facut deloc, nu pot, dar doctorul a spus ca trebuia sa fac de mult.
Daca am baut ceai, pot face treaba mare?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un magazin alimentar și cumperi o punguță de semințe de in (1.5 ron). Iei câte o linguriță de trei ori pe zi (dimineața, prânz, seara) până la normalizarea tranzitului intestinal, consumă și mere care au celuloză și crește peristaltismul intestinal.
De asemenea completază cu supozitoare cu glicerină pe care le găsești la farmacie pentru a nu avea dureri la defecare.
Sănătate.
Pa, pa.

| dana85 a răspuns:

Atentie, menta constipa. Ceaiul laxativ este de musetel; mierea este foarte buna, compotul.

| Lex169 a răspuns:

Da.Ceai de menta cu mult zahar(cel mai rau un laxativ)

| salamior explică:

Doctorul mi-a zis ca nu am voie fructe...