| alexandrutoxic a întrebat:

Pentru fiară ce medicament imi recomandati,fiobilin sau colebil? De o lună tot gust amar am în gură,dimineata cand mă trezesc și când mănânc alimente grase de ex grătare, pizza, shaorma... și am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de medicatie ci doar sa iei o pauza de cateva luni de la mancarurile grase, tocaturi, afumaturi, pizza, shaorma si tot ce nu este sanatos.
Colebilul, fiobilinul si alte emdicamente nu te vindeca, doar iti ia durerea dar boala evolueaza si posibils a te trezesti cu un ulcer sau cu o criza de fiere d toata frumusetea.
Esti prea mic sa-ti imbolnavesti ficatul si stomacul, asa ca, lasa naibii porcariile maia les cand corpul iti spune clar ca sufera.
manaca regim alimentar, mai multe supe, ciorbe, mancarea sanataosa gatita acasa, fara prajeli, afumaturi, grasimi si salamuri.

| ImAVillain a răspuns:

Colebil

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Mergi la dr, nu te mai juca cu sănătatea ta, nu mai lua medicamente asa... După cum spune lumea, gustul amar în gura îl poți avea din f multe motive, îți faci analize, iar medicamentele le ei după prescripția medicului