| anonim_4396 a întrebat:

Raspundeti-mi si mie din proprie experienta: Cum ati scapat de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariii1 a răspuns:

Buna si eu am avut acnee si nu stiam ce sa mai fac titi spun ceva sigur incearca in fiecare seara iti tai o feliuta de lamaie si te cureti cu ea pe fata.In timp nu vei mai avea mult succes :*funda?happyhappy

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| danielaxyz a răspuns:

Cu crema cu extract de melc de la Herbagen

| fadnox a răspuns:

Pai, n-am scapat
da` folosesc o crema naturista `Viva natura` pentru ameliorare

| Liviu_2019 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand Skinoren gel, Retin A, Brevoxyl sau Isotrexin Gel. Sunt destul de bune, important e sa le combini cu un tratament interior sa iei ceva pastile doxicilina, unidox, vitamina a, e. Iti recomand un dermatolog ca sa iti dea un tratament personalizat.

| Anonimuluscyk a răspuns:

Salut! Acneea apare deoarerece corpul tau produce mult sebum, eu te-as sfatui sa incerci sa te dai cu tinctura de galbenele pe care o poti procura de la farmacie, este un remediu natural, dar si eficient daca te ungi regulat!

| Fucken a răspuns:

Sexwinkingwinking