| Fury a întrebat:

Pentru acnee mastile cu argila chiar functioneaza? (daca se poate cei care imi raspund sa imi zica din proprie experienta)

Răspuns Câştigător
| dya_4589 a răspuns:

Da, cel putin in cazul meu, insa dureaza. Eu folosesc praf de argila aslavital, nu e scumpa si poti cumpara fie o cutie cu 10 pliculete care costa pana in 10 RON sau o galetusa (care e mai mare, darn u stiu exact cat costa) si o amestec cu apa plata sau de izvor. La inceput iti faci masca 7 zile, iar apoi de 2 ori pe saptamana. Eu imi fac masca de vreo 4-5 luni si aproape m-am vindecat big grin... si apropo poti sa te speli pe fata cu un sapun cu sulf, sa renunti la fondul de ten (daca folosesti) in favoarea unui corector (eu il am pe cle de la gerovital plant) si crema antiacnee de la elmiplant sau crema sebo-reglatoare de la gerovital (ambele imi plac).

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Functioneaza in functie de multi factori, la acnee e f importanta igiena. daca respecti rgulile de igiena, va avea un mare efect.incearca de asemenea sa tamponezi zonele cu cosuri cu suc de rosii si crema antiacnmeica himalaya.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde de acnee si de stadiul ei. Masca cu argila de la gerovital face minuni.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca esti la pubertate nu functioneaza nimic. Nimic nu poate face cosurile sa dispara 100%.

| rebeca a răspuns:

Cum a spus si @SoftCristi, daca esti la pubertate nu o sa scapi definitiv de ele insa da ajuta intr-o oarecare masura. Cel putin la mine asa a fost.Iti mai recomand sa folosesti sapun cu sulf.Gasesti la orce farmacie naturista, e in jur de 5 lei.
Baftawinking

| dya_4589 a răspuns:

Mersi pentru fundita!

| ariana_5123 a răspuns:

Da functioneaza eu folosesc o masca de la avon planet spa si sunt f multumita. Incearca poate te ajuta.