| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU, sa zicem ca 2 persoane au o greutate corporala de 70 kg, dar una dintre ele are masa musculara mult mai dezvoltata, iar cealaltă are mai multa grăsime, dar ambele au exact 70, persoana cu masa musculara o sa aibă o cantitate de sânge mai ridicata în corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa spui exact pentru ca nu depinde foarte mult de asta. Dar poti sa spui ca o persoana cu musculatura are mai multe nevoi metabolica asa ca va avea mai multe proteine de legare in sange si poate mai multa hemoglobina. Dar si cineva cu grasime poate avea probleme cu trigliceridele si colesterolul si alte chestii in sange din cauza dietei in mare parte

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*metabolice

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele persoane insumat sau fiecare 70 de kg.