| dndaslkjs a întrebat:

Se poate face hepatită dacă sângele bolnavului îţi intră sub unghii sau când îl ai pe mână? Fără a te înţepa
Mulţumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De la atat NU vei lua aceasta boala!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, daca nu aveai nicio rana deschisa sub unghii sau in jurul lor.

| Holy2010 a răspuns:

Daca tegumentul este integru, fara microleziuni nu se ia.