| mateiciprian a întrebat:

Spuneti-mi de ce cand dorm mult si ma trezesc ma doare foarte tare capul si sunt ametit si agitat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Organismul este obișnuit cu un interval de timp pentru somn, tu treci peste el și reacția asta este. Stresul ne macină.
Și eu pățesc la fel.
Pa, pa.

| suffarstar a răspuns:

Fa-ti ordine in ganduri, mediteaza si vezi ce nu merge.O problema fizica de multe ori are in esenta o problema in subconstient.E ilogic ca o minte sa traiasca intr-un corp bolnav nu? Nu vreau sa spun ca ai probleme psihice, doamne fereste ci ca ceva te framanta, esti nelinistit?

| mateiciprian explică (pentru suffarstar):

Da sunt nelinistit

| suffarstar a răspuns (pentru mateiciprian):

Atunci rezolva ceea ce te nelinisteste, fa-ti ordine in ganduri mediteaza, concentreaza-te asupra respiratiei pentru a elimina energie negativa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mateiciprian):

Cand te trezesti nu te ridica brusc din pat daca nu ai nicio urgență...mai stai cateva minute intins pe spate si planifica ziua. Poate ca ai un motiv anume sa fi nelinistit, poate te-a suparat un bun prieten, poate ai prea multe activitati zilnice care te suprasolicita si cer o responsabilitate prea mare pentru tine. Gandeste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E recomandat sa dormi cel putin 7-8 ore pe noapte, nu mai mult.
http://www.sfatulmedicului.ro/......eata_29552
Poti vorbi cu un medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| AngelHugz a răspuns:

E o intrebare buna happy

| IzabellaLove a răspuns:

Se numeste a fi cheaun. Ca sa nu te mai doara du-te spala-te pe dinti si dati cu apa pe fata, mananca ceva, imbracate si it trece big grin
Sper sa fi bine! Bye

| ClaudiuEly a răspuns:

Poate fi din cauza ca de rtezesti brusc. Sfatul meu dati cu apa rece pe fata

| AndraMariia a răspuns:

Probabil ai caderi de calciu, sau esti obosit... Nu este nimic grav, doar ia calciu efervescent... si mie mi se intampla in perioadele mai grele la scoala. e doar de la oboseala happy