| collapse2001 a întrebat:

stie cineva de ce ma inteapa inima, zilnic? Ma inteapa in stanga, jos, intr-un singur loc, si se intinde si pe mana stanga... Mi se intampla zilnic, uneori ma doare mai tare, alteori ma jeneaza, odata dupa ce am facut un efort mai mare am simtit ca ma inteapa foarte, foarte tare umarul stang ( singura data cand m-a impiedicat sa imi vad in continuare de treaba pe care o faceam ), dar de obicei ma jeneaza, zilnic. Am 17 ani. Tin sa mentionez ca mama mea are inima marita si sufera de hipertensiune arteriala. Poate fi si din cauza calciului? Cand ma ridic mai brusc din pat mi se incetoseza complet imaginea si imi vine ameteala (uneori).
Ce parere aveti? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Incerca un supliment cu magneziu si unul cu calciu. Posibil sa ai carente de minerale.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta doar in urma unor analize se poate afla, eu mi-am facut ecocardiac, test de efort, rmn, mi-a luat tensiunea, la privat

| aloaloevera a răspuns:

Si eu am avut aceleasi probleme acum vreun an. pot fi caderi de calciu sau probleme la nervii intercostali. Nu vor disparea complet, dar poti sa iei Osteocare pentru calciu sau aspirina pentru nervi

| collapse2001 explică (pentru aloaloevera):

E ceva grav? Eu ridic greutati si imi e frica sa nu fac vreo belea... De obicei ma simt bine dupa sala ( fac de 3 ori pe saptamana)