| Argelean a întrebat:

Sunt baiat si am 14 ani si am o neclaritate legata de voce.Cand vorbesc am vocea mai subtire (din spusele prietenilor), iar atunci cand strig pe cineva sau vorbesc mai tare decat de obicei vocea mea se ingroase brusc. Acest lucru mi se intampla deoarece sunt in crestere si vocea este in schimbare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GinoLANETTI a răspuns:

Vocea ta se afla intr-o schimbare, nu este motiv de panica, devi barbat smug

| Salontanul a răspuns (pentru GinoLANETTI):

Devi sau devii?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da este in schimbare.pana la varsta de 17-18 ani, apar schimbari majore, nu te speria e normal

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este in schimbare. Nu o forta!