| adinaxD a întrebat:

sunt foarte ingrijorata in privinta pisicii mele. Este gestanta de aproape 2 luni si este foarte slaba. Orice i'as da sa manance, doar gusta si atat. Inainte manca orice fara sa clipeasca.Mentionez ca este tanara, are doar un an si este prima data gestanta. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Dar mergi cu ea la veterinar si-ti spune acolo daca gestatia merge bine sau nu.

Nu mai sta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi cu ea la un veterinar, nu-i in regula ce se intampla cu ea.
Ai grija de pisicuta ta!
Te pup!

| aladinbeci a răspuns:

Adina, dupa parerea mea cred ca ar trebui sa discuti problema asta cu un medic veterinar. El te va putea lamuri cel mai bine.

| Own3r a răspuns:

Las-o...Nu e obisnuita laughing

| EAlice a răspuns:

Este zlaba, dar ar trebui sa ii fi crescut burtica deja. Ar trebuii sa consulti un medic veterinar, care sa o consulte si eventual sa iti recomande niste pastile pentru pofra de mancare, sau sa iti spuna daca are din pacate altceva. sad mult noroc cu ea

| adinaxD explică (pentru EAlice):

Are burtica, insa oasele ii ies in evidenta.sad

| IacobDemy2000 a răspuns:

Hranirea pisicii gestante
In timpul celor de-a cincea si de-a sasea saptamana, puteti sa introduceri si putina mancare pentru pisica junior in hrana pisicii-mama. Nu faceti modificari extreme ale dietei deoarece pisica va avea diaree si se va deshidrata. Veti observa ca apetitul pisicii se va mari fie putin, fie mai mult, astfel ca puteti sa ii lasati mancare la discretie. Asigurati-va ca pisica are si apa proaspata in plus! Aaa si vreau funditaaa daca te-a ajutat!