| cosmo123 a întrebat:

va rog raspundeti-mi cu seriozitate. nu cu idiodenii, iar cei care doresc sa isi bata joc sa n-o faca, pentru ca este un subiect important pentru mine.
O femeie care nu a avut contact sexual(penetrare) dar totusi au fost atingeri, si posibil sa fi ramas oleaca de lichid seminal(barbatesc) in zona vaginala, si apoi a urinat si spalat la un interval mic de timp are sanse sa ramana insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Urinatul si apalatul nu au efecte contraceptive, asa ca nu conteaza. Daca era in perioada fertila si spermatozoizii au ajuns pe vulva ei, sau in vecinatate, vor fi atrasi de mediul vaginal si poate ramane insarcinata

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal a intrat în contact cu secreţia vaginală ( la intrarea în vagin ), atunci există un risc de sarcină, dar este MINIM ( aproape nul )!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu poate rămâne gravidă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu,nu sunt şanse!
Te pup!

| Havok83 a răspuns:

Nu sunt sanse deoarece lichidul seminal nu a intrat in adancime adica in uter ca sa poate fecunda si in final sa ramana insarcinata.Ai grija.

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Nu cred ca e posibil dar mai bine ai intreba un doctor

| AntoniaRaluca a răspuns:

Vaginul nu e acelasi lucru cu vezica urinala.gandeste tu situatia acum.