| DamaryRocha a întrebat:

Salut, tuturor! Va rog frumos de tot sa imi spuneti si mie toate pastele de dinti care sunt foarte bune si albesc dintii rapid!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nici una nu albesc dintii. doar te scapa de petele de pe dinti provocate de tigari / cafea etc ...gandeste-te putin, culoare dintilor este data de dentina dentara care este situata in urma smaltului dentar, nici o pasta de dinti nu poate ajunge pana la dentina!

| AstralConfessor a răspuns:

Nu conteaza ce pasta folosesti, daca in paralel folosesti si bicarbonat de sodiu, Inmoi periuta umeda in bicarbonat si efectuezi un periaz minutios. Rezultat garantat si foarte rapid, ireversibil.
Succes, sa zambesti frumos!

| unknownn a răspuns:

Pastele de dinti nu albesc dintii ci ii curata.

| benny a răspuns:

Intreaba-l pe sergiu28 el e expert in pasta de dinti
http://www.TPU.ro/utilizator/optc/intrebari/

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrelu a răspuns:

Colgate + Parodontax

| BlossomofBubbles a răspuns:

Colgate perl white, sau orice colgate>astea din marca colgate inalbesc dintii cel mai repede happy