| marinel1 a întrebat:

Salut uitati-va la urmatoarea poza
http://imageshack.us/photo/my-images/836/picture022xc.jp g/

ssunt eu, ma oare rau in partea de jos stanga, ce ar putea fi? ma doare de azi e dimineata, sa nu imi spuneti ca ar putea fi apendicita..., am avut pofta de mancare, nu am greturi sau febra... funda, oricum daca nu imi trece pana maine, o sa merg pana ala un medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HoneyPot a răspuns:

In stanga nu-i apendicita. Clar, apendicele este in dreapta aproape de cecum si de colonul ascendent. Pe tine zici ca te doare in zona colonului descendent. Daca ai avut scaun (kk) si a fost normal sau n-ai simtit dureri mai mari, atunci dispar din ecuatie posibile leziuni la colon. Tot in acea zona se intampla sa mai fie hernii - se rupe sacul care tine intestinele. Mai exista si posibilitatea unui parazit intestinal, sau o durere de stomac/splina care radiaza in jos. Recomand ce ai zis, sa mergi la doctor daca durerea este serioasa si nu trece.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraAlexutsa a răspuns:

E clar ca ai apentiticita, funda?