| klewww a întrebat:

Salut, vitaminele din penny sunt bune de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Daca "penny" inseamna vreo leguma sau vreun fruct (de care eu nu am auzit!), cred ca da, sunt bune!

| klewww explică (pentru JackR):

Nu frate ma refer ca am cumparat niste vitamine de acolo

| JackR a răspuns (pentru klewww):

Sieu, "frate", ma refeream la faptul ca, decat sa cumperi vitamine de sinteza, mai bine mananci legume si fructe si le iei din surse naturale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! daca iti pasa de sanatatea ta, adopta o alimentatie fara produse procesate si reprocesate.....suplimentele, chiar si cele din farmacii, contin substante care iti distrug anumite bacterii pozitive din corp, de care ai nevoie.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu lua suplimente sintetice. Sunt facute doar sa vândă. Cand Esti sigur ca ai un deficit, adică atunci cand iti ies analizele de asa natura, se injecteaza la recomandarea medicului.

Întrebări similare