| klewww a întrebat:

Salut, vitaminele din penny sunt bune de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Daca "penny" inseamna vreo leguma sau vreun fruct (de care eu nu am auzit!), cred ca da, sunt bune!

| klewww explică (pentru JackR):

Nu frate ma refer ca am cumparat niste vitamine de acolo

| JackR a răspuns (pentru klewww):

Sieu, "frate", ma refeream la faptul ca, decat sa cumperi vitamine de sinteza, mai bine mananci legume si fructe si le iei din surse naturale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! daca iti pasa de sanatatea ta, adopta o alimentatie fara produse procesate si reprocesate.....suplimentele, chiar si cele din farmacii, contin substante care iti distrug anumite bacterii pozitive din corp, de care ai nevoie.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu lua suplimente sintetice. Sunt facute doar sa vândă. Cand Esti sigur ca ai un deficit, adică atunci cand iti ies analizele de asa natura, se injecteaza la recomandarea medicului.