| LastChance a întrebat:

Vreau să-mi vopsesc părul roşcat deschis. Sunt şatenă momentan. Nu cred că îmi va prinde culoarea pe care o vreau dacă folosesc doar vopsea. Aş vrea să folosesc decolorant, dar nu ştiu cum se procedează cu el şi care ar fi cel mai bun decolorant. Mă puteţi ajuta?
Mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RloveR a răspuns:

Eu cred ca o sa prinda direct pe par. Stiu persoane care au aplicat vopseaua direct pe parul saten si a fost ok, insa depinde de vopsea. Incearca una buna. Si sa fi sigura ca o sa-ti stea bine, ai putea sa incerci intai cu sampon. Bafta. happy

| meduzza a răspuns:

De la kallos e cel mai bun. sunt 2 pliculete pe care trebuie sa le amesteci si sa ti le aplici in mod uniform pe par (in caz ca ai parul mai lung iti iei mai multe pliculete). Poti sa folosesti un pieptane ca sa te asiguri ca e distribuita in mod proportional altfel risti sa fi mai deschisa sau mai inchisa in unele zone. funda?big grin