| DannyyDanutzz a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu daca am voie sa fac sala daca am avut operatie de hernie inghinala la 7 ani si operatie de apendicita in vara trecuta.
Eu am auzit ca nu am voie sa fac ridic greutati daca am avut hernie inghinala.

dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Două_Punctuleţe_Icsuloi_Ann_1997 a răspuns:

Daca te-ai operat vara trecuta, poti face efort, pentru ca perioada de odihna este de 3 luni dupa operatie, in cazul herniei nu am habar, dar banuiesc ca o perioada buna nu ai voie sa faci.Cel mai bine este sa vorbesti cu cineva specializat in asta.