| EnvyU a întrebat:

Salutare, acum o saptamana mi-au aparut pur si simplu peste noapte foarte multe ..cosuri sau bube pe spate, erau ca niste bube de tantari rosii dar nu ma mancau doar ca ma cam jena daca le atingeam, chiar ma dureau unele, nu am facut nimic pentru ca de obicei eu ma vindec de la sine.

Le-am lasat asa, si acum dupa aproape doua saptamani nu mai sunt, doar ca au ramas urme, adica se vad asa ca niste pete / urme de cosuri. Stiti cumva o crema care ar putea sa ma scape de urmele acestea? mama s-a dus la farmacie si i-au dat o mixtura alba care cica usuca, dar nu m-am dat cu ea si acum cred ca ar fi cam tarziu. Mai am o crema "Pure Skin" de la oriflame dar nu sunt chiar asa increzator in ea.

Voi ce imi recomandati? o crema care as putea sa ma dau si pe spate dar si pe fata, pentru ca mi-au ramas urme / pete pe fata de la cosuri sad STIUU ca trebuia sau trebuie sa ma duc la dermatolog tongue dar eu incerc sa nu dau bani la medici decat daca e absolut necesar tongue, da sunt scartar happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se vor vindeca complet, trebuie să ai răbdare. A fost o infecție a pielii.
Mergi la medicul de familie, nu este obligatoriu să te vadă și dermatologul.
Sănătate!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirutzaaaa a răspuns:

Buna.probabil a fost varsat de vant sau varicela sau pojar..in orice caz te poti duce la farmacie si poti lua alcool mentolat costa 7 lei..si dai de cateva ori pe zi pe fiecare bubita...semnele trec cu timpul nu foarte repede dar trec. sper sa-ti fi fost de folos:*!