| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri.
Problema mea este acneea. Am o acnee vulgara ( desi nu se intinde pe toate fata doar pe laterale) si am fost la dermatolog, la care am urmat un tratament local, apoi am trecut la minoz. Nu au avut un efect prea bun.
Acum am luat 2 saptamani de sotret 10mg dimineata si 10 seara (20mg/zi). La control mi-au iesit analizele foarte ok si doctorul mi-a spus sa mergem o luna pe 30mg/zi. Fiindca a cam iesit soarele mi-a zis sa le iau seara, si anume 1 pastila de 10mg si 1 de 20mg( amandoua odata ). Reactiile le simt mai mult psihologic pentru ca ma obosesc si mi-e frica sa nu patesc ceva de la ele si nu-mi pot lua gandul de acolo.
Ce ziceti? E mult sa iau 30 mg/ pe seara? E vreun pericol? Singura reactie fizica este uscarea buzele si a fetei ( cele mai frecvente). Mentionez ca am 17 ani, 59 kg, si 1.73 inaltime. E prea mult dintr-o data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Baa_Alexandra_1996_cLyr a răspuns:

Eu in locul tau asi intreba doctorul de familie el iti va da raspunsul corect. Bafta!

1 răspuns:
| DinPlante a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre ce iei tu dar stiu sigur ca un medic homeopat/naturist poate rezolva problema ta fara efecte adverse