| AlexXxDJ a întrebat:

Salutare am si eu o problema... am limba crapata pe parti de cand eram mic si venind vorba am sarutat o fata care din cate parea si ea o avea crapata. si are boala hiv virusul se putea transmite? e posibil sa fie rani in crapaturile de pe limba? si virusul sa se fi transmis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistit, nu se ia prin saliva, pe viitor fiti mai atenti.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Fii mai prudent pe viitor, cu acest virus, chiar nu-i de joaca! Se poate orice, sper ca nu-ti doresti sa fii o cifra intr-o statistica. Ai grija de tine!

| elyn a răspuns:

Stai parcat, nu ai nimic! Se ia prin contact sexual si sange!

| AlexXxDJ explică (pentru elyn):

Mz mult pentru toare rasp da mai ales pentru astarolling on the floor stau parkat nu-i problema

| Sandrailii a răspuns:

Prin saliva nu se transmite, virusul e in concentratii mici. Daca avea probleme cu dantura (gingivita, abces etc) atunci da, pentru ca ar avea in saliva sange sau/si globule albe infectate care printr-o rana ar putea intra.In plus, SIDA are o perioada latenta, deci se manifesta si se poate detecta dupa 7-11 ani de la infectare.

| AlexXxDJ explică:

Precizez limba nu ma ustura nici doare nu am nimik..doar e crapata pe parti