| dbem a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, cand stau cu o fata, vorbesc in public sau de exemplu la poker am un castig mare imi tremura mainile ( cateodata puteric) si am o stare de neliniste, anxietate dar daca iau ceva pentru a ma calma devin prea moale si prea incet, ce sa fac pentru a fi mai echilibrat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti o persoană mai emotivă din păcate!
Se pare că te controlează emoţiile, nu trebuie să te laşi controlat de emoţii, ci tu să încerci să ţi le controlezi cât mai mult.
Ai încredere în tine!
Te pup!

| negat1ve a răspuns:

Iti recomand sportul, sau mai mult sport. Te elibereaza de stres si dupa te binedispune si iti da o stare de relax, devii mai optimist si mai pozitiv. Daca nu ai un sport anume preferat, iesi pur si simplu la alergat sau fa in casa niste fitness, apuca-te de sala vezi tu, sport sa fie. Dupa cateva saptamani o sa vezi rezultatulwinking

| elenushcris15 a răspuns:

Pai ar trebui sa te calmezii tu singur sa ai incredere in tine si sa te concentrezi, incearca sa ai o discutie cu multe subiecte in comun oferaii si iei ceva de baut eventual.tu esti asa doar cand joci poker sau si cand esti singur cu o fata? cred ca esti emotiv ..si eu sunt emotiva dar mi-a trecut starea asta, am incercat sa gandesc pozitiv.:*sper ca te-am ajutat

| FaraFitzee a răspuns:

In primul' rand sa nu ai atatea emotii.Nu ajuta la nimic.Iar in al doilea rand sa ai mai multa incredere in tine :* Sper k ti'am fost de ajutor happy