| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca am o stare de neliniste/anxietate de acum 3 ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Plimbă-te prin oraș

| raMLesS a răspuns:

Starea aia apare din cauza situatiei in care te aflii, tu stii mai bine la ce esti deficitar.

| carevaescu a răspuns:

Manaca, bea, fa sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!
In acest caz, eu personal iti recomand sa iti pastrezi calmul si sa uiti de gandurile ce iti provoaca aceasta stare! Depinde de la ce vine aceasta stare, din cauza divortului? din cauza unei note rele sau din cauza decesului unui membru apropiat? Dar cel mai bine e sa uiti de aceasta neliniste si sa iti cauti niste ocupatii utile!
Sper ca te-am ajutat!

| RosaliaOriginala explică (pentru anonim_4396):

Am 18 ani frate, ce divort?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

AAA, sorry, nu stiam!

| 1234568807 a răspuns:

Bea apa

| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde de ce a declanșat-o, fara alte detalii nu poti primi sfaturi obiectvie.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Tata face o tuica foarte buna te invit la mine la Braila daca ai drum, scapi de toate grijile.

| cori2341 a răspuns:

Si eu am tulburari si parca ma framamanta ceva, mi se taie respiratia, dar la mine mereu merge sa uit tot si sa nu mai am senzatia asta tinandu mi mana stanga pe piept si dand usor cu mana dreapta peste ea?

| User2432 a răspuns:

Sunt niște pastile naturiste cu valeriana, te ajuta la stres, neliniște și îți da o stare de calm. Sper sa îți fie de ajutor. Mai ales încearcă sa îți ocupi timpul cu altceva ca sa nu te mai gândești la lucrurile negative

| plintpu a răspuns:

Fa