| znstr a întrebat:

Am si eu o problema pe care majoritatea fetelor o au la inceputul verii: celulita! As vrea sfaturi, idei, despre cum sa scap de ea cat mai rapid sad
Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Pe langa sport si o alimentatie sanatoasa poti incerca masajul anticelulitic, in principiu la majoritatea saloanelor se practica iar dupa cateva sedinte se vede diferenta. Pretul difera de la un salon la altu (de la 30 -60 lei sedinta) Cremele din comert anticelulita nu prea functioneaza. Daca te vei tine de acel masaj si in paralel vei face sport sunt sigura ca nu vei mai avea aceasta problema. Bafta :*!

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai eficient tratament pentru combaterea celulitei este dieta sanatoasa combinata cu exercitiu fizic. Scaderea in greutate, precum si tonifierea musculaturii coapselor si feselor imbunatatesc aspectul denivelat al pielii. Existe si metode mai rapide prin care puteti scapa de aspectul de "coaja de portocala" al pielii, insa acestea sunt mai costisitoare. Este vorba de terapii medicale cu laser si sisteme de radiofrecventa. Trebuie precizat faptul ca rezultatele acestora sunt temporare. Alte metode care pot inlatura celulita sunt liposuctia, masajul viguros si cremele anticelulite, care, insa, nu s-au dovedit a fi prea eficiente.
http://www.i-medic.ro/......te-femeile

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tre sa pui mana si sa faci sport. Fara exercitii fizice nimic nu da rezultate acceptabile.

| MrAnonym a răspuns:

Pai cel mai bun sfat este sa faci sport.Alergi in fiecare zi, faci abdomene. Sportu nu numai ca te va ajuta sa scapi de celulita ci sa ai o forma frumoasa a fundului, picioarelor.

| alexu1 a răspuns:

Jogging