| TheWildRose a întrebat:

am problema pe care majoritatea fetelor o au: vreau sa slabesc dar fara efort fizic pentru ca timpul nu imi permite absolut de loc...si as vrea sa ma ajutati sa imi dati sfaturi sa imi spuneti ce sa fac...ar fii bine daca mi-ati spune ce ati facut voi si cel mai mult vreau sa nu mai am aripioare la picioare si vreau sa scap de ele cat mai rapid va rog ajutati-ma! nu vreau sa tin diete

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca niciodata nu avem timp de un efort fizic sau de ceva care ne aduce un beneficiu sanatatii, atunci cum vrem sa fim asa cum dorim noi?
Din cate am inteles esti eleva. Profita de orele de sport de la scoala, acolo ai timp berechet.
Intoarce-te de la scoala renuntand la autobuz/tramvai/taxi, mergi pe jos. Ajuta foarte mult la slabit.
Consuma mai putina paine, evit-o pe cea alba si recomandat painea ce contine seminte ori cea neagra.
Consuma multe salate, legume facute la abur (cele fierte isi pierd din proprietati si nu mai isi fac atat de repede efectul la dieta de slabit), consuma fructe (exclude bananele).
Consuma cu jumatate de ora suc de grepfruit roz stors, ajuta foarte mult la slabit si cu toate iti intareste si imunitate, mai ales ca vine anotimpul rece.
Renunta la coca, la dulciuri si grasimi.
Consuma peste, pui, carnea de vita slaba la abur gatite ori pe gratar.
Renunta la prajeli.
Cu toate ca vrei sa slabesti rapid, nu se poate fara miscarea pe care tu nu ai timp.

Orice nutritionist ori medic iti va spune ca slabitul rapid dauneaza sanatatii. De ce? Sa zicem ca luna asta ai slabit 10kg, dar cu atat ai slabit rapid, cu atat pui si mai repede.
Slabind in timp si fara stres, FARA ati verifica zilnic greutatea corporala (e cea mai mare greseala pe care multe o fac), vei vedea rezultate pe care ti le-ai dorit.

Bafta!

| beatrice_2158 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Super raspuns ai dat mixaela!

| annaangel17 a răspuns:

Pai...fara efort fizic si diete nu prea poti scapa de grasime.e ca si cum nu ai invata si ai lua mereu note buna ( ceea ce nu se poate)...Alta metoda ar fi sa iei pastile de slabit (eu nu ti le recomand), insa iti va parea foarte rau in viitor, caci vei avea probleme de sanatate din cauza lor. Am auzit ca daca bei"Fibre" si nu mananci paine si dulciuri, poti slabi.Insa nu se gasesc in foarte multe farmacii. Bafta!

| annaangel17 a răspuns:

Note bune*

| Cosmin86 a răspuns:

Slabit fara efort fizic e stupid, nu o sa arati bine. Nici nu trebuie luat in considerare acest lucru.