| alex922 a întrebat:

De aseara m-a luat cu durere de gat, ce imi recomandati? Medicamente, remedii naturiste, orice numai sa imi treaca pana vineri! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

Strepsils, septogal (pastile pentru supt) și multe ceaiuri. Ai grija să nu fie foarte fierbinți, ci doar cât reziști tu. Însănătoșire grabnică! :*

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca una din variantele :gargara cu zeama de lamaie, badijonaj cu albastru de metil, strepsils, proposept, faringosept, septazulen, trachisept, etc...
Nu consuma lichide reci. Sunt foarte indicate ceaiurile calde indulcite cu miere de albine in care sa pui zeama de lamaie. Multa sanatate!

| doinitza12 a răspuns:

Ea 'tailon hot' este in forma de praf il pui in apa fiarta si il bei. dupa 2 zile esti ca nou.eu asta beau

| CrazySunshine a răspuns:

Propolis C poti sa iei de 3-4 ori pe zi poate gasesti prin magazinele plafar sau prin farmacii.Este foarte bun si iti desfunda si nasul foarte bine.