| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o mare problema, de cateva zile m-am apucat de fumat... Ce efecte are asupra glandei tiroide daca nu o mai am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fumatul nu va dauna daca nu mai ai tiroida. Va dauna asupra celorlalte organe. Si eu am fumat peste 30 ani. Acum la 6 ani de cand m-am lasat tot am probleme din cauza tigarilor.

| BogdanSVPetc a răspuns:

Deci daca ai fost operat,nu e nimic grav,in cel mai rau caz poti face o infectie.
Daca nu o mai ai pe caz de retragere,oprestete automat de fumat, pentru binele tau.
Nu ca ar fi asa grav ca poti sa mori, dar daca o faci iar nu e rau, sa ajungi la operatie degeaba?
Sper ca ti-am fost util, funda?