| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am lovit destul de rau la Kickbox am dat cu piciorul in genunchiul altcuiva. Acum mi s-a umflat deasupra gleznei piciorul si s-a tras durerea si la glezna si s-a umflat si aia.
Ce sa fac ma doare ingrozitor?
Inafata de gheata.
Funda + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vladutzu96 a răspuns:

Mergi la o farmacie homeopata si cumpara remediul Arnica CH200 de 6 lei din care SUGI de 2 ori pe zi cate 2 granule timp de cateva zile si iti va trece mult mai repede. (nu se inghit deci) Nu lua maimult de atata, caci este destuld e puternica. Este un remediu naturist din planta Arnica in dilutie homeopata, sa zicem de 200 de ori mai puternic decat planta in sine.
lasa gheata deoparte si fate bine, e un sport frumos tinete de el. funda plz?

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la un ortoped sa te consulta.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

De la farmacie creme in genul Fastum Gel, Ben - Gay, etc. Daca in 48 de ore nu incepe sa se retraga din umflatura, de duci la un medic specialist.

Sanatate!