| PrinceOf a întrebat:

Salut,ieri la scoala am cazut de pe scaun(stateam in picioare)si am cazut pe genunchiul stang...si de ieri inca este destul de umflat si nu prea pot sa merg sa sa tin intr-un anumit mod piciorul,trebuie sa sar sau sa schiopatez,ce pot face in afara de a pune gheata ca asta fac deja? Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa te ungi cu un unguent antiinflamator, ori sa te prezinti la urgenta...
O zi buna sa ai si multa sanatatehappy

| PrinceOf explică (pentru caramela):

Si ce imi poate face la urgenta?

| caramela a răspuns (pentru PrinceOf):

O radiografie..doar asa vei putea sta linistit, daca nu este tratat corespunzator, este posibil sa faci lichid mai tarziu.

| PrinceOf explică (pentru caramela):

Adica?

| caramela a răspuns (pentru PrinceOf):

Pai sotul meu s-a lovit la cot, a alunecat pe gheata, nu a bagat de seama si a tratat cu indiferenta acea c azatura.
Dupa un timp, s-a trezit cu cotul umflat si cand am fost la medic i s-a zis ca are lichid.
A luat tratament si dupa o perioada a eliminat acel lichid.
Poate nu este si cazul tau, acum doar tu stii cat de tare te-ai lovit si cat de rau te doare.

| PrinceOf explică (pentru caramela):

OK,multumesc mult!

6 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Am patiti ceva asemanator, acum vreo 11 luni, si de atunci inca am apofizita, asa ca daca vezi ca nu trece, du-te la doctor urgent, nu e de joaca, crede-ma