| FumeZ sEnTimEnTe a întrebat:

imi doresc foarte mult sa-mi pun persing in buza de jos(cercel), dar vreau sa-mi dati un sfat cum credet e dureros, rog sa-mi scrie personele care au trecut prin asa ceva(si cam ce pret e)mersy mult;*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ma innebunesc dupa fetele care au persing la buza de jos si la care le curge saliva din gura. Sunt tari de tot!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Stiu un tip care si-a pus. S-a acomodat foarte greu, a luat anitbiotice pentru ca a facut puroi, apoi a dat in herpes... Na, vreo luna de chin pentru ce?!

lolita
| lolita a răspuns:

Mie mi-a facut anestezie locala, nu m-a durut deloc nici macar dupa. cel mai important este sa te speli pe dinti si sa te dezinfectezi dupa fiecare mancare. primele zile vei vb putin sasait dar iti va trece. la pret nu te pot ajuta deoarece eu nu mi l-am pus in tara.

| デイダラくん a răspuns:

Bai frate deci eu am in ureche si n-am simtit nimic, mi-a dat cu putin dezinfetctamnnt si cu apa dar nu mi-a dat anestezie si n-am simtit aproape nimic dar in buza daca ti se infecteaza din buza se transforma in cartof... daca-ti faci macar fa-ti si tu in ureche sau in nas, dar nu inzone vulnerabile ca gura, spranceana, limba, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa nu te risti o sa inceapa sa te doara si o sa se faca puroi matusa mea a avut in sprinceana nu-ti pune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca ai fii mai atragatoare cu el? mult chin pentru ce?

si se scrie piercing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tea costa 150lei buza cercerlu 1430lei si spune-i sa iti faca anestezic sa nu te dorara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti draga nu doare chiar de loc

| selfish lover. a răspuns:

Nu se merita! Iti spun din proprie experienta. Am avut piercing in spranceana timp de 2 ani. Si eu imi doream foarte mult sa am piercing, era o chestie de moment, credeam ca ma caracterizeaza thinking dar acum chiar imi pare rau pentru ca mi-a ramas semn si se vede foarte aiurea. La 18 ani parintii mei vor sa imi fac operatie ca sa scap de semnul ala ( si eu sunt de acord pentru ca este inestetic ). Acum mai am in limba piercing, acesta nu ma deranjeaza cu nimic, nici nu il simt si in plus nu are cum sa imi ramana cicatrice. Deci sfatul meu, daca vrei sa iti pui un piercing puneti unul care este mai putin vizibil ( oricum nu cred ca il pui ca sa vada lumea ca ai piercing, nu? happy ). In legatura cu durerea... daca il faci la un salon de calitate nu cred ca vei avea probleme, in primele zile sigur ti se va umfla zona unde este piercing-ul si daca nu ai grija poate sa se infecteze. Ca pret nu e chiar asa de scump, aproximativ 50 ron.

| dora0304 a răspuns:

Daca suporti putina durere nu cred ca e mare lucru, dar trebuia sa ai grija dupa aceea pentru ca e un loc sensibil si se poate infecta destul de usor.