| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toti, sunt nelamurit cu o problema, prietena mea face un tratament pentru reglarea hormonilor cu anticonceptionale, noi facem dragoste protejat si de cand a inceput tratamentu vrem s-o facem neprotejat... nelamurirea sta in faptul ca poate anticonceptionalele n-o s-o mai protejeze sa nu ramana insarcinata din cauza tratamentului... Care sunt sansele sa ramana insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m00n a răspuns:

Anticonceptionalele se dau de obicei cand are lipsa de hormoni, asta inseamna ca nici inainte nu prea erau sanse sa ramana insarcinata.Acum insa s-a produs un dezechilibru, iar pana la normalizare nu e o idee buna.Cand apare norm alizarea o spun doar analizele.

3 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Mici, dar exista, cel mai bine cereti sfatul medicului care i-a prescris tratamentul.

| doc69 a răspuns:

Cel mai corect este sa mergeti impreuna la un cabinet de planificare familiala si o sa primiti raspuns la toate intrebarile puse si negandite..in plus daca mergeti impreuna veti face ceva in comun ceea ce e ff placut..si va apropie..succes

| crack123 a răspuns:

Cred ca te-ai exprimat nefericit, daca are probleme hormonale, si ia tratament pentru asta, sa consulte doctorul care i-a prescris tratamentul hormonal. Eu stiu pe cineva cu astfel de probleme la care anticonceptionalele nu functionau (nici anticonceptionalele de urgenta). Bafta.