| Daniel_Maxim_1998 a întrebat:

Salutare na numesc Daniel si ieri dimineata chind imi faceam patul mam lovit de coltul dormitorului si mi sa dat degetul mic de la picior putin la stinga nu este umflat dar este vinat unde mam lovit al pot misca ma doare doar daca il misc dar daca merg nu ma doare tare adica o durere usoara puteti sa imi spuneti ce poate fi asta ruptura, luxatie sau ceva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Este doar luxat, pune-ti niste foi de ceapa legate peste noapte sa se traga invineteala, poti sa-ti pui si niste comprese cu apa rece daca vrei, dar o sa ti se traga in cateva saptamani. Incearca sa nu-l mai misti ca sa se poata stabiliza pe pozitie.

1 răspuns:
| Eastwood a răspuns:

Daca il poti misca nu este rupt, l-ai luxat putin, nu e grav, dar dureaza vreo saptamana doua pana isi revine!