| MrSonnyist a întrebat:

Salutare.Pe langa testiculul stang mai am un fel de "intestine".La atingere asa se simpte.Si sunt destul de multe.Pe langa aceasta, testiculul stang mi-e mult mai jos decat dreptul.Si dreptul nu are acele "intestine".Si se simt lipite de testicul dupa care sunt imprastiate.Dar doar in partea stanga. Oare sa fie ceva grav?

Am aceasta problema de o vreme si pana acum nu i-am pus importanta.(am 14 anii)

Rog ajutor! Si mi-e si rusine de controluri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E normal ca unul sa fie mai jos decat celalalt asa cu si femeile au sanii inegali. Ce simti tu acolo e normal, nu cred ca trebui sa aiba si ele o legatura cu restul corpului?

| Felys a răspuns:

Daca nu doare nu jeneaza, nu iti mai face atatea griji, daca totusi exista o oarecare indoiala, i-ati inima in dinti si mergi la control, sunt si medici barbati ca sa nu te mai simti atat de prost