| Duckey a întrebat:

AM 45 de ani si de 3 luni am intrat la menopauza si am o stare de oboseala psihica si o apasare in crestetul capului.
S-a mai confruntat cineva cu astfel de probeleme? Astept raspunsuri serioase, DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La media de varsta de pe site cam greu sa primesti raspuns.

| Fatamuntilor a răspuns:

Greu de precizat.Mergi la medicul de familie, probabil ca simpomele sa fie pentru altceva

| Dintrebare a răspuns:

Gasesti la farmaciile naturiste suplimente pentru menopauza. Durerea de cap probabil e tot pe fond psihic, asa ca nu te ingrijora. Poti incerca sa discuti cu medicul de familie sau cu ginecologul (ei iti vor recomanda niste pastile care sa calmeze hormonii care in perioada asta isi fac de cap, pastile care pot fi sau nu folositoare). Parerea mea e sa nu bagi chimicale in tine si sa incerci sa atenuezi problemele astea pe cale naturala. Ai putea de exemplu sa iti gasesti un hobby, sa mergi la niste cursuri de dans sau yoga, sa te plimbi prin parc sau sa faci lucruri relaxante