| Stefy237 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, de 1 zi am o problema la ochi.Nici eu nu stiu ce este.Nu exista 10 minute la care sa nu strang de cateva ori din ochi.Mentionez ca nu am probleme cu ochii,vad normal si din apropiere si la distanta, nu vad in ceata sau dublu, dar simt nevoia sa strang din ochi! O fi vreun Tic Nervos la nivelul ochilor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Cel mai probabil te dor ochii de la cat stai pe PC sau pe telefon, ar fi ok daca te-ai duce la un oftalmolog, am fost si eu si mi-a zis sa port ochelari cu dioptrie de 0, 25.

| Stefy237 explică:

Am uitat sa mentionez ca ma ustura si sunt putin rosii!

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru Stefy237):

La mine se uscau si ma usturau, daca clipeam, lacrimam, imi fugea ochiul stang spre tampla, am mers la medic si a zis ca am strabism si ca trebuie sa port musai ochelari cu dioptrie de 0, 25, du-te acum cat ai timp la un oftalmolog sa nu iesi pe strada sa vorbesti cu cineva si sa apara defectul de vedere.