| pWd a întrebat:

Am o intrebare legata de alimentatie. Cum as putea sa nu mai mananc multa paine? Eu mananc ciorba, fasole etc dar cu ceva mai multa paine, si din cate am auzit painea ingrasa daca o mananci excesiv. Cum as putea sa nu mai mananc paine? Nu ma pot abtine laughing FUNDA big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai bine este sa incerci sa inlocuiesti painea alba cu cea integrala sau cu paine Graham.
Succes!

| RandyMarsh a răspuns:

Adevarat,painea ingrasa.Incearca sa mananci din ce in ce mai putina(azi 3 felii, maine 2, etc...). Poti sa mananci paine integrala, care nu ingrasa ca cea normala.

| IryLoveShadow a răspuns:

Pai si eu mancam foarte multa paine. Dar acum nu mai ananc numa cand imi fac sandwich sau ceva. De exemplu vrei sa mananci ciorba. iti alegi painea cata mananci normal. Dupa, tai jumatate din portia aceea de paine. si mananco in bucatele mici. eu asa am reusit, sper ca te-am ajutat :* a si inca un lucru, fara ambitie laughing nu prea poti. trebuie sa te gandesti ca aia ar fi ultima felie din casa si nu mai ai.winking

| pWd explică (pentru IryLoveShadow):

Ma bag la regim ai? laughing))))))))) Buna ideea cu ultima felie rolling on the floor Practic mi-ai spart juma' de inima laughing))

| IryLoveShadow a răspuns (pentru pWd):

laughing) :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa-ti impui sa mananci o felie de paine doar la ciorba.
Te pup!