| dariana17 a întrebat:

Am o problema de cand eram mica la maine adica sunt foarte uscate, aspre arata ca a unui om in varsta. Aveti niste sfaturi si pentru mine ce as putea sa fac sa nu-mi mai fi rusine cu ele.Va multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| musickid440 a răspuns:

Cu mare placere happy Sper sa te descurciwinking

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Unge-le seara cu ulei de masline sau ulei de argan presat la rece!

| onasis1961 a răspuns:

Mergi la prima farmacie.şi se rezolva.

| Thunderstruck a răspuns:

Ce sa fie?

| dariana17 explică (pentru Thunderstruck):

Am mainile foarte aspre, imbatranite

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Buna,
uite aici "teoretic" rezolvarea problemei:
http://www.roportal.ro/......e-2654.htm
iar aici cateva creme hidratante:
http://www.e-cosmetic.ro/ingrijire/maini/crema.html

| musickid440 a răspuns:

Incearca niste creme hidratante...Sau ti le poti inmuia 10 minute in apa fierbinte.

Poti cauta si alte remedii pe diverse site-uri specializate in probleme de piele happy

Funda? puppy dog eyes

| dariana17 explică (pentru musickid440):

Asta e problema ca stau foarte mult cu mainile in apa.iar cand e vorba de creme c-am uit sa le utilizez

| musickid440 a răspuns (pentru dariana17):

Hmm...ciudat. Incearca sa iti faci un program cu alarma care sa iti reaminteasca sa te dai cu crema de vreo 2-3 ori pe zi happy Pe telefon poate.

| dariana17 explică (pentru musickid440):

Voi incerca multumesc frumos

| musickid440 a răspuns (pentru dariana17):

Cu mare placere happy Sper sa te descurciwinking