| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte urgenta! Ieri m-a durut in capul pieptului, parca urca asa ceva din stomac pana aproape de gat si apoi trecea, apoi iar ma lua. Azi dimineata m-am trezit cu durere mare in stomac. Nu stiu ce sa mai fac. Nu am nici pofta de mancare, si-am o stare generala proasta. Va rog sa ma ajutati daca stiti. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În mod sigur este vorba de o gastrită.
Evită mâncărurile grase, băuturile alcoolice/acidulate, renunță definitiv la fumat (dacă este cazul).
Mergi la medicul de familie, pentru a-ți da trimitere spre gastroenterologie.
Sănătate!

1 răspuns:
| MadaTeIntreaba a răspuns:

Pai du-te la doctor pentru ca el stie ce sa faca sau ce sa iti recomande poate ai o boala nu se stie.Ciao!