| Angelin a întrebat:

Am o problema, nu este foarte grava dar, ma supara. Sa incep cu inceputul. Pe data de 11 octombrie am fost la medicul de familie sa iau o scutire ca nu prea aveam chef de scoala, si am fost cu pretextul ca sunt racit, desi chiar aveam o tuse si imi curgea nasul, dar stiam ca este o raceala "sezoniera". Medicul a facut un control si a gasit o viroza nu stiu ce prostii, si mi-a recomandat niste medicamente pe care nu le-am cumparat, deoarece stiam ca medicul mereu exagereaza. Bun, in urma cu catva timp, pe data de 24 mai exact (octombrie), am tras o betie crunta. Dimineata ma simteam ca naiba, aveam greturi, dureri musculare, ameteli etc. M-am gandit ca na, e trecator, da de unde. In ziua respectiva ma durea spatele, mai exact mijlocul, cu o intentie spre fese. Acum, ma doare mijlocul, nu foarte tare, dar ma jeneaza, si cateodata simt ca o injunghierea in partea superioara a feselor, mai am si ameteli cateodata, simt mereu ca am nevoie de somn si de caldura, posibil sa ma fi tras curentul. Ce imi recomandati sa fac? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Aceasta viroza confirmata de medicul tau de familie trebuie si tratata.El ti-a prescris tratamentul necesar, ai vrea sa -l si administreze? Ai grija de sanatatea ta, orice lucru amanat aduce complicatii.

4 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

Cred ca ai ceva la rinichi.Consulta de urgenta un medic specialist.

| Angelin explică:

M-am trezit fresh acum, nu mai am nici o probelma, sa vedem pe parcursul zilei. Am luat vitamina C si o aspirina inainte de somn.

| xSlimShady a răspuns:

Deci...Noi nu avem de unde sa stim cum sa faci tu[sau asa cred eubig grin] cel mai bine ar trebui sa te duci la doctor sau la un medic[respectiv doctor de familie] sa te consulte sa vada poate ai o problema mult mai grava decat o raceala. Sper ca te-am ajutat.

| tashy a răspuns:

Eu ti-as recomanda multa odihna si ar cam trebui sa ti cont de sfatul medicului si sa iei medicamentele prescrise de acesta