| Nirvanaaa a întrebat:

Am primit o trimitere pentru reabilitare medicala(kinetoterapie) si as dori sa stiu ce perioada de valabilitate are. Stiam ca unele pot fi valabile pe mai multe sau doar pe o luna.Are cineva idee cat timp este valabila o asemenea trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teajutcumpot a răspuns:

In mod normal ar avea valabilitate 30 de zile. Recomandarea sigura este sa iei legatura cu medicul de la care ai luat trimiterea sa iti zica sigura valabilitatea acesteia!

Multa sanatate si recuperare usoara!

Cu drag.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Are 30 de zile dacă afecțiunea este acută sau 60 dacă este cronica.