| T3qUyLa a întrebat:

As dori sa-mi dati un sfat sau sa-mi spuneti despre ce ar putea fi vorba si la ce fel de medic ar trebui sa apelez. Am urmatoarele simptome: puls mare cand stau si nu fac nimic, peste zi nu-mi dau seama dar seara cand ma pun in pat simt cum imi bate inima in ureche foarte rapid si tare, simt cum imi circula sangele prin maini si degete parca se zbate, din cauza asta adorm si foarte greu, sunt mai tot timpul agitat si peste zi, tremur foarte tare si des pe tot parcursul zilei. Simt si o durere suportabila in partea dreapta a capului mai exact zona ochiului si a fruntii, cumva in spatele ochiului insa foarte rar. Mentionez ca fac mult sport mai exact sala cam de 5 ori pe saptmana plus fotbal. Inainte beam si multa cafea acum nu mai beau ca mi.e frica, am 21 ani, nu am mai avut probleme de sanatate. Locuiesc in Arad asta daca cineva stie un medic bun si mi.l poate recomanda. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Las-o mai moale cu sportul. Incearca sa nu mai mananci sarat. Odihneste-te bine, nu pierde nopti. E bine ca ai renuntat la cafea. Sper ca nu bei energizante, mai bine incearca un ceai calmant.In prima faza mergi la medicul de familie cu cardul de sanatate sa iti dea trimitere catre un specialist. Pot fi mai multe cauze, du-te repejor la dr.

1 răspuns:
| MihaelaAnghel84 a răspuns:

Medicul de familie te poate indruma catre un specialist. Dupa ce mergi la specialist ai putea incerca si un psiholog pentru ca unele simptome seamana a atac de panica.