| Trickster a întrebat:

Cum as putea scapa usor de durerea de masea, fara sa ma duc la dentist. Nu pot sa ma duc deoarece e foarte departe.Ma doare oribil. As dori leacuri babesti cu care sa dispara durerea mult timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca maseaua este cariata, nici un leac babesc nu ajuta, doar un stomatolog poate face minuni!

| Aasdfghj a răspuns:

Incearca cu alcool sau apa de gura.

| untu a răspuns:

Daca ai in apropiere o farmacie, cumperi de acolo pastile AULIN si apa de gura PARONDONTAX ca sa clatesti gura bine si il scuipi! Daca ai in casa un catel de usturoi, taie o feliuta si aplica-le pe maseaua bolnava! (sau poti sa pui si o frunza de menta verde proaspata sa mesteci si il bagi acolo la maseua bolnava).

| Takishima a răspuns:

Eu cand am avut durere de madea ma dureau si urechile si amigdalitele. A trecut durere pand cand am scos maseaua. Alcoolu poate amorti o masea. Cuisoarele (clasicele cuisoare de pui in vin fiert) au efect anestezic si iti amortesc limba si gingiile dar nervul inca mai doare.