| Christianenache a întrebat:

Salutare TPU! Operatia de circumcizie este acoperita de cass? Si daca eu am firma, copii mei sunt asigurati medical? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Copiii minori sunt asigurati de sanatate prin efectul legii, la fel si cei care urmeaza studii (scoala postliceala sau facultate), n-are nici o legatura faptul ca ai firma sau nu.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cu precizarea ca esti asigurat pana la maxim 26 ani chiar daca urmezi o scoala

| Ioandelasal a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da, asa este, am uitat sa precizez si acet termen.

| Simpatic a răspuns:

Si totusi nu i-a raspuns inca omului nimeni referitor la circumcizie :)

vezi daca se gaseste in acest tabel : http://www.casan.ro/......ceasca.pdf

| Christianenache explică (pentru Simpatic):

Tarif maximal pe
caz rezolvat cu
procedură
chirurgicală (lei), asta se rezuma la cat trebuie sa platesc sau cat este acoperit de stat, nu ma pricep prea bine.

| KovacsB a răspuns:

Copiii sunt asigurati indiferent daca aveti sau nu firma sau daca va platiti sau nu contributiile la buget.