| Miiiiihhhaaaiii a întrebat:

Va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu somnul. Peste ceva timp, trebuie sa ma duc la prietena mea, suntem impreuna de un an si ceva iar parintii ei inca nu stiu ca suntem impreuna, am mai fost toamna trecuta in Octombrie si am stat o saptamana la hotel in fiecare noapte, dar de data asta nu mai vreau sa dau 80 lei pe noapte. vreau sa stau treaz cateva zile si nopti pe afara, vorbim cu ea prin mesaje pe telefon, iar ziua cand ne intalnim mai stau la ea in brate sa ma "odihnesc" undeva jos, este posibil sa plece parintii ei cat o sa stau pe acolo si ma duc si la ea acasa. Am 16 ani ( pe 7 septembrie fac 17 ), 1.89 inaltime, 75 kg, nu sunt nici slab si nici gras, nu sunt cu dormitul, mai ales ziua dupa-amiaza. Cam cat as putea rezista fara sa dorm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fara sechele neurologice cam 3 nopti, daca exersezi mult inainte. Doar ca dupa a doua noapte va trebui sa mergi la spital unde sa ramai internat pentru tratament.