| Mbea a întrebat:

Va tog ajutor va implor cineva care stie cum sa mai fie prietena mea inapoi bine dupa o rinoplastie esuata? Va implor ajutai-ne

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu a iesit nasul cum voia posesoarea lui, atunci inseamna ca nu a respectat regimul postoperatoriu. Trebuia sa poarte ghips (sau un dispozitiv special) pe nas ca oasele sa se intareasca in forma cuvenita, o buna perioada de timp. Daca nu a facut asa...atunci trebuie o noua interventie chirurgicala.Prin alta metoda nu se poate.
Sau sa se obisnuiasca cu forma actuala.Se pare ca are pretentii prea mari de la doctor, ori nu a stiut sa spuna ce si cum vrea.

| darrio2007 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de n ori.Si ti s-a raspuns.Nu inteleg de ce nu accepti realitatea? Va trebui iar o operatie pentru a fi la fel ca inainte. Oricum, lucrul asta il hotaraste chirurgul, el are calificarea necesara. Daca se mai poate sau nu.De cate ori citesc intrebarile astea ale tale stau si ma gandesc cat de buna prietena iti este sau persoana in cauza esti chiar tu.

| whatevernvm a răspuns:

Cu un cutit se ciopleste usor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti sa mai zis, cu o alta operatie, reusita de data asta

| Bolocan_Angi_1990 a răspuns:

Buna! Poti afla mai multe informatii despre operatia de rinoplastie aici http://drnitescu.ro/rinoplastia/

| Mbea explică:

A respectat tot ce era de respectat, doctoru a facut malpraxis a fost platit de fostul ei iubit sa o faca asa, in fine lumea e foartea din cauza la un om a ajuns si ea asa la un memorocit de doctor!