| StefanAdrian911 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o problema..Sunt baiat, am 14 ani, 1.77m si 74 de kilograme.
Cele 74 de kilograme ma deprima total, psihic pot spune.Chiar sunt nervos rareori ca sunt gras, si ca nu ma simt...Nu stiu, sigur pe mine, nu stiu cum sa explic sentimentul.
Revin.
Vreau sa ma ajutati cat de rapid posibil, cu o dieta, ceva usor, stiu ca niciuna nu este usoara.Dar eu fiind cu programul de la scoala, cand vin de la scoala la ora 6 sau 7 ( Luni la 7, Marti-Vineri la 6 ), vreau o dieta care sa ma ajute sa slabesc pana la 65 de kilograme, sau chiar 60.Deasemenea, vreau si niste exercitii pentru sport.
Cea mai mare grasime o am in zona feselor si a coapselor.
Burta, in cazul meu, mi se face foarte mica in centimetrii dupa ce tin o dieta si fac sport, dar problema mea este ca. Dupa ce ma vad mai slab, cu 1-2 kilograme, iar incep viata mea grasa si lacoma in mancare.
Am nevoie de ajutorul vostru, celor care stiu senzatiile pe care le traiesc! Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cossta a răspuns:

Nu e de folos nicio dieta, mananci numai cand ti-e foame, fara dulciuri si sucuri sau chipsuri si plimbare in fiecare zi cate o ora. Atat, doar atat. Si sa nu uit, bea apa foarte des, cel putin 3 litri pe zi...

| Cossta a răspuns (pentru Cossta):

Daca imi asculti in totalitate sfaturile astea, in doua luni o sa fi cum iti place.

| StefanAdrian911 explică (pentru Cossta):

Mersi mult. O sa incerc ideea ta, si o sa vad daca reusesc sa imi indeplinesc obiectivele.
Mersi din nou. Deasemenea si ceilalti care m-ati ajutat.

4 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Tu daca nu prinzi gustul sportului, degeaba faci eforturi sa slabesti. Tu poti sa alergi cati km vrei, trebuie sa alergi din placere, nu din obligatie, sau daca iti place fotbalul..cu atat mai bine, te duci in parc si joci fotbal. Si inca o chestie : mananci cand ti-e foame, daca te infometezi, automat o sa mananci dupa mult mai mult.

| Andrei1243 a răspuns:

Frate.apuca-te de sport alearga mult