| Dony20 a întrebat:

Salutare tuturor! De 2 zile mi s-a aplecat! Am mancat putina carne de porc prajita cu pofta si mi-am dat foarte tare organismul peste cap. Raul a inceput de noaptea pe la ora 3 dimineata! Am vomat de 3 ori in acea zi, de abia am putut bea putina apa in prima zi si stomacul si capul ma dureau groaznic plus toti muschii din corp. A doua zi aveam dureri de cap si am mancat putin otez fiert cu o felie de paine prajita, azi a treia zi ma simt foarte bine, nu ma doare nimic, am mancat din nou putin orez si putin lapte cu cereale.
M-am odihnit suficient. Problema este ca in toate cele 3 zile in care ieri fiind a doua zi am simtit capul greu ca si cum as avea o bila in el care se invartea cand il miscam, problema este ca azi a treia zi ma simt foarte ametit ( nu ma doare nimic) dar ma simt parca as fi beat! Nu stiu daca sunt normale aceste ameteli si ma ingrijoreaza chestia asta! Va rog mult sa imi spuneti ce parere aveti! Sper sa treaca repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Mâine vei fi fresh.

| Dony20 explică (pentru BuLaNNNeL):

E normal 3 zile sa ma tina ametelile astea? Inca ma mai ia asa un gol in stomac din cand in cand.

| Lostlyric a răspuns:

Ai procedat corect dar ai sarit un pas important, de acolo si ametelile: hidratarea. Bea multa apa.

| Rux2000 a răspuns:

Daca cunoşti pe cineva care stie sa "frece de plecate" spune-i sa o facă poate bunica ta mama ta saj vre'o vecina

| Rorry a răspuns:

Vomatul produce deshidratare, de aici ameteala. daca nu poti bea apa fara sa o vomiti, trebuie sa mergi la spital, sa te hidrateze perfuzabil