| Bloock a întrebat:

Salutare, vreau sa stiu si eu din ce cauza imi tremura mainile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iti trenura mainile cand DAI, atunci - cica - esti zgarcit.
Daca iti tremura cand le tii intinse, cu ochii inchisi, atunci denota problema neurologica si trebuie facute investigatii medicale!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Mie imi tremura oricum cand le tin intinse, mai ales cand merg in ele sau fac planks.

| darrio2007 a răspuns:

E clar, esti foarte emotiv. Cand te intalnesti cu fata cred ca te ia si ameteala.

| Apokales a răspuns:

Parkinson... bautura ar mai putea fi de vina.

| Bloock explică (pentru Apokales):

Beau cate o bere la nu stiu cat timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vizitează un neurolog dacă îți tremura în situații stresante e anxietate dacă îți tremura în orice situație poate fi ceva o afecțiune neurologica sau lipsa de calciu de vitamine.

| Dana1999 a răspuns:

De la stres si lipsa de vitamine si minerale esentiale!

| Nume6 a răspuns:

Tensiune poate fi

| Bloock explică (pentru Nume6):

Ideea e ca vorbesc cu o fata de 3 zile si cred ca m-am indragostit, imi mai bate si inima super haotic pe langa tremurat, e o senzatie si un sentiment pe care nu l am mai trait.

| stancuprint a răspuns (pentru Nume6):

Corect, şi de la tensiune este posibil. Şi mie mi se mai întâmplă uneori, dar norocul meu este că sunt ciclist şi mă dau tare cu un fat bike de 26 de Kilograme de oţel şi sunt ca nou laughing

| Bloock explică:

Am ani de zile laughing) trebuia sa fie de mai mult timp.

| stancuprint a răspuns:

Poate nu ai suficient calciu, sau poate esti foarte stresat! Incearca sa te calmezi de obicei si sa faci lucrurile mai pe relax, sau sa te odihnesti mult mai mult decat de obicei. happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stancuprint):

Hmm si calciul poate genera acel tremur de se observa greu cu ochiul liber, dar daca ti o foaie in mana de ambele parti se onduleaza ciudat?

| Bloock explică (pentru stancuprint):

Cred ca sunt stresat, cum sa ma calmez?

| Bloock explică (pentru anonim_4396):

Nu am o foaie la indemana, dar imi tremura mainile "încet" foar daca te focusezi observi

| stancuprint a răspuns (pentru Bloock):

Simplu, dacă ai o bicicletă de exemplu de casă medicală sau o bicla adevărată, sfatul meu este să dai câteva ture de maxim o oră şi vi fi că nou. happy

| anșa a răspuns:

Asta tu poți afla, poți să te duci la medic dacă crezi că e ceva serios, pentru un control., dacă nu poate o fi de la anxietate, frig, frică etc...

| Bloock explică (pentru anșa):

Anxietate sau frica, si cum scap?