| motanu24 a întrebat:

Salutari pentru toti...stie cineva ce antibiotic este cel mai bun pentru infectiile dentare? Precizez ca momentan folosesc amoxacilina 5oomg si nu isi face efectul...multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omule daca nu tia functionat acel antidot mergi la dentist ca o sa ti se umfle fata si te va durea cu injectia dupa aiawinking

| madalina2727 a răspuns:

Ia in continuare amoxicilina.Este buna, dar trebuie sa isi faca efectul.Depinde daca ai o infectie si cat de grava e, sau alta e problema.Asteapta vreo 2-3 zile si daca nu simti nici o ameliorare du-te la medic sa iei ceva mai puternic.Mai puteai lua ampicilina, dar este bine si asa. Ia o capsula la 6 ore, nu la 8h. Daca durerile sunt mari du-te la un stomatolog.

| ion2015 a răspuns:

Augmentin