| Carlsbro a întrebat:

Salutari tuturor.
Aș dori si eu cateva răspunsuri la cateva intrebari, cei care stiu si au trecut prin asa ceva.
Nu stiu de ce ori de cate ori aș dormi, nu ma odihnesc cum trebuie, de fiecare data cand ma trezesc dimineata ma trezesc buimac, cu capul in nori si simt mai tot timpul, chiar si in timpul zilei simt nevoia de a dormi... știți careva care ar putea fi problema? Si ce aș putea sa iau pentru un somn mai odihnitor?
Vreau sa prezisese ca seara înainte de culcare, stau cu prietenii pe Skype si jucam jocuri. Multumesc foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tiby04 a răspuns:

Salut,fix aceeasi problema am avut-o si eu,m-am confruntat cu aceasta timp de o luna,practic inainte nu obisnuam sa dorm ziua dar brusc imi venea somn mai mereu si nu stiam ce sa fac pentru ca aveam zilnic treburi de rezolvat dar pur si simplu organismul nu imi permitea sa am suficienta energie pana seara,si am stat si m-am gandit asupra acestui defect ca sa il numesc asa si am constatat ca motivul aceste probleme ar fi putut fi necazul si stresul de care am avut parte o perioada si probabil acestea au influentat obosirea psihica,daca in cazul tau nu ai avut sau nu ai parte de probleme personale pot spune ca raspunsul la intrebarile tale ar putea fi: ca nu mananci destul incat sa obtii suficiente substante sau ca iti folosesti o mare parte din energie la diferita activitati...ori asa esti tu de fel,poate asa este obisnuit organismul tau, incearca ca zilnic sa te plimbi pe afara sa faci diferite activitati cu prieteni, football, basket, billiard..deci insinuez sa dormi doar noaptea si ai sa vezi schimbarile happy