| ioana9999 a întrebat:

Salutari...va spun de pe acum ca am nevoie doar de raspunsuri serioase. mi.am inceput viata sexuala acum vreo doua luni, iar de o luna incoace, in timpul actului sexual imi curge o secretie maronie. pe mine nu ma doare absolut nimic in timpul asta dar sunt putin panicata (si cred ca am de ce).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa un consult ginecologic, un Papanicolau, sa nu cumva sa ai o rana pe col.

| oanaX a răspuns:

Odata cu inceperea vieti sexuale trebuie sa incepi sa faci controale mai dese la ginecolog.(teoretic se fac de pe la 12 ani controle regulate dar sunt putine fete care fac asta)Acum ca a aparut problema asta chiar trebuie sa mergi la un consult.Nimeni nu iti poate spune ce ai, daca e grav sau nu, cum iti va trece, decat un ginecolog.